بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی در سبزوار

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی در سبزوار

سبزوار نیوز/معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت: ۲۳۲ کیلومتر راه روستایی ظرف ۲ سال گذشته در این شهرستان مرمت و آسفالت شد.

احمد برادران در بازدید از روستاهای نجم آباد، عوض و قره قولی از توابع بخش مرکزی سبزوار اظهارداشت: این طرح ها با اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریال اجرا شد که با بهره برداری از آنها ۸۲ درصد از جمعیت روستاهای  بالای ۵۰ خانوار این شهرستان با  جمعیت ۴۵ هزار نفر از راه روستایی مناسب بهره مند شده اند.
وی در ادامه اجرای سه طرح راه روستایی سبزوار – روداب به طول ۴۵ کیلومتر، سبزوار – ششتمد به طول ۱۸ کیلومتر و سبزوار – نامن به طول ۱۰ کیلومتر را از بزرگترین طرحهای راه روستایی این شهرستان که تکمیل آنها در دستور کار قرار دارد.
برادران با اشاره به سیاست دولت یازدهم برای جلوگیری ازمهاجرت روستائیان ادامه داد: توسعه شرکت های تعاونی روستایی، اختصاص تسهیلات اشتغال به روستائیان و توانمند سازی روستاها از طریق توسعه مشارکت های مردمی را از اقدامات دولت در این زمینه دانست.
وی عنوان کرد: در همین جهت سه سازمان مردم نهاد(سمن) روستایی با رویکرد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در سطح این شهرستان تشکیل شد که عملکر موفقی را در زمینه ایجاد اشتغال در شهرستان دارند.
وی گفت: با پیگیری انجام گرفته ساکنان خارج از محدوده طرح هادی در روستاهای بالای ۵۰ خانوار جمعیت از خدمات زیر بنایی از جمله آب، برق، گاز و تلفن در شهرستان بهره مند شدند.
برادران افزود: همچنین طرح های هادی روستایی که مدت زمان ۱۰ ساله آنها به پایان رسیده است، با نظارت بنیاد مسکن بازنگری می شود.
وی گفت: امسال ۳۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار برای تکمیل ۹ طرح آبرسانی روستایی در سطح شهرستان اختصاص یافت که طرح آبرسانی به ۲ روستای باداشیان و استاج از توابع بخش  ششتمد و روداب این شهرستان در حال اجرا است.
وی ادامه داد: همچنین امسال ۱۶۵ میلیارد ریال از اعتبارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای اجرای ۱۹ طرح درمانی شامل احداث محل زیست پزشک، اورژانس روستایی، خانه بهداشت، مرکزجامع سلامت و ۲ طرح درمان بستر در بخش ششتمد و روداب اختصاص یافت.
فرماندار ویژه سبزوار با اشاره به موضوع توافق هسته ای گفت: عده ای برجام را به عنوان  دستاویزی برای نقد های غیر منصفانه و سیاه نمایی علیه دولت استفاده می کنند.
وی عنوان کرد: مسائلی که توسط برخی گروه ها و جریان های سیاسی در برخی از رسانه و محافل مطرح می شود به نوعی انتقام گیری این گروه ها از دولت یازدهم است.   
برادران افزود:  مطرح شدن نقدهای مخربانه و غیر منصفانه تبدیل به الگوی عملی و فرهنگ در جامعه شده که این موضوع تبدیل به یک آسیب اجتماعی در جامعه شایع مطرح است.
وی گفت: دروغ گویی، تهمت ها و بد اخلاقی هایی که در سال های اخیر شایع شد، آسیب های اجتماعی را بوجود آورد که غیر قابل جبران است.
در این بازدید موضوع مشکلات روستاهای عوض، نجم آباد و قره قولی در زمینه راه روستایی، گاز، حل اختلاف با اداره منابع طبیعی،  ساخت غسال خانه و احداث مدرسه راهنمایی بررسی شد.

این سایت در قبال این مطالب مسؤلیتی ندارد.

لینک منبع خبر

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.