یادواره شهدای هویزه در سبزوار برگزار شد

یادواره شهدای هویزه در سبزوار برگزار شد

با حضور رئیس مرکز تحقیقات امنیت ملی پایدار ستاد کل نیروهای مسلح

با حضور رئیس مرکز تحقیقات امنیت ملی پایدار ستاد کل نیروهای مسلح یادواره شهدای هویزه و ۴۳ شهید جهادگر سبزواری در این شهرستان برگزارشد.

به گزارش سبزوار نیوز، رئیس مرکز تحقیقات امنیت ملی پایدار ستاد کل نیروهای مسلح گفت: جوانان ایرانی با حضور در جبهه های جنگ سوریه و عراق نشان دادند که آماده دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی هستند.
 سردار سرتیپ پاسدار حسن رستگاه پناه اظهارداشت: دفاع مقدس ما در طول هشت سال ابهت قدرت های نظامی و پوشالی دنیا شکست و رزمندگان اسلام نشان دادند هیچ ابر قدرتی توان مقابله با آنها را ندارد.
وی با بیان اینکه جریان تکفیری در راستای ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایجاد شده است تصریح کرد: این جریان دست نشانده و دست پرونده انگلستان، رژیم صیهونیستی و آمریکا است و به زودی این کشور ها عواقب کارهای خود را خواهند دید.
سردار رستگار پناه با بیان اینکه دشمن به دنبال گسترش و تثبیت گروه های تکفیری تروریستی در جهان اسلام است خاطرنشان کرد: هدف دشمن از گسترش جنگ در سرزمین های اسلامی تثبیت امنیت رژیم صیهونیستی است.
وی ادامه داد: دشمن با تزریق دلارهای عربی و تامین تجهیزات نظامی پیشرفته سعی داشت تا سوریه سه روزه تصاحب کند و این درحالی است که به برکت رزمندگان جبهه مقاومت اسلامی این جنگ نابرابر ۶ سال طول کشید و امروز دشمن در حال نابودی است.
وی یادآورشد: تفکر انقلاب اسلامی و اندیشه های امام راحل و مقام معظم رهبری راه نجات و چراغ هدایت گر جوامع اسلامی از دست تروریست ها شده است و امروز حق طلبان واقعی دست یاری به سمت اتقلاب دراز کرده اند و روی سینه های خود تصاویر مقام معظم رهبری و سردار سلیمانی را نصب می کنند.
رستگار پناه گفت: تفکر انقلاب اسلامی و هدایت های رهبری معظم انقلاب سبب شد تا نیرو های مقاومت اسلامی در سراسر دنیای اسلام تشکیل و در جبهه های جنگ علیه استکبار حضور یابند.
رئیس مرکز تحقیقات امنیت ملی پایدار ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: قصد و نیت دشمن انحراف جریان مقاومت اسلامی از آرمان آزادی قدس و نابودی رژیم صیهونستی است.
وی ادامه داد: غرب و آمریکا با وجود هزینه  ۶ تریلون دلاری برای تقویت داعش و سایر گروه های تروریستی در سوریه و عراق  در خاورمیانه نتوانستند به اهدافشان دست یابند.
وی  عنوان کرد: امروز جریان های غربی-عربی و رژیم صیهونیستی در تلاش برای حفظ و تقویت گروه های تروریستی هستند تا بتوانند از این طریق جنگ را بر جوامع اسلامی تحمیل کنند.
رئیس مرکز تحقیقات امنیت ملی پایدار ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: قصد و نیت دشمن انحراف جریان مقاومت اسلامی از آرمان آزادی قدس و نابودی رژیم صیهونستی است.
وی گفت: موضوع آزادی قدس و نابودی رژیم صیهونیستی از آرمان های انقلاب اسلامی است و دشمن تلاش دارد با گسترش جنگ در برابر این آرمان انقلاب بایستد.
این یادگار هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد:  عواقب تلاش غرب در پرورش تروریست های داعش به زودی دامن این کشورها را می گیرد و که این موضوع ناشی از سیاست های غلط این کشورها در جنگ افروزی در خاورمیانه است.
وی گفت: عرصه سیاسی و افزایش توان دفاعی عناصری درهم تنیده هستند که در کنار یکدیگر موجب ثبات و تامین امنیت پایدار در کشور می شوند و طرح موضوعاتی از جمله کاهش قدرت نظامی نیز موجب افزایش امنیت در کشور نمی شود.
رئیس مرکز تحقیقات امنیت ملی پایدار ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: ما در خلیج فارس از حدود و مرزهای کشور دفاع می کنیم و اگر کشوری در این محدوده اقدامی انجام دهد با او برخورد می شود.
رئیس تحقیقات امنیت ملی پایدار ستاد کل نیروهای مسلح کشور گفت: جوانان و نوجوانان تلاش کنند تا فضای مجازی تبدیل به سنگری برای دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی شود.
سردار رستگار پناه افزود: نباید به دشمن اجازه داد  فضای مجازی را  به جبهه ای برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی  تبدیل کند.
وی عنوان کرد: دشمن از طریق فضای مجازی در صدد تغییر اندیشه و اعتقادات جوانان نسبت به انقلاب و اسلام است.
رستگار پناه تصریح کرد: رستگار پناه امنیت کشور را حاصل حضور مردم در صحنه های مختلف انقلاب دانست و افزود: مشکلات کشور با تکیه بر مردم حل می شود.
پخش کلیپ زندگی نامه شهید صادقی از شهدای جهادگر سبزواری، اجرای نمایش، روایتگری پخش نماهنگ از ویژه برنامه های اجرایی در این یادواره بود.
در سال ۱۳۵۹ در عملیات نصر که به منظور دفاع از شهر هویزه و مقابله با ارتش عراق طراحی شد، مدافعان شهر هویزه به فرماندهی شهید حسن علم الهدی با وجود کمبود تجهیزات در برابر دشمن ایستادند و به شهادت رسیدند. دشمن بعثی پس از شهادت این حماسه سازان با تانک از روی پیکر های مطهر شهدا عبور کرد .از هم گسیختگی ابدان مطهر شهدا سبب شد تا پیکر های مطهر در سرزمین هویزه در کنار رودخانه کرخه نور به خاک سپرده شوند. شهیدان حسن فتاحی ثانی، مجید کریمی‌ثانی، محمد فاضل، مجید مهدوی و سید‌مصطفی مختاری پنج شهید سبزواری مدفون در بهشت هویزه هستند.

این سایت در قبال این مطالب مسؤلیتی ندارد.

لینک منبع خبر

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.