اختصاص ۲۲۰ میلیارد ریال برای طرح راه آهن سبزوار

اختصاص ۲۲۰ میلیارد ریال برای طرح راه آهن سبزوار

سبزوار نیوز/ نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: در بودجه سال آینده ۲۲۰ میلیارد ریال برای تکمیل طرح راه آهن این شهرستان اختصاص یافت.

به گزارش سبزوار نیوز، رمضانعلی سبحانی فر  اظهارداشت: طرح راه آهن سبزوار از سه سال گذشته با اختصاص ۲۰ میلیارد تومان وارد فاز اجرایی شد و تاکنون ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی تصریح کرد: از ابتدای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید ، وزارت راه و شهرسازی توجه ویژه ای به این طرح داشته است .
این طرح برای متصل کردن سبزوار به راه آهن سراسری تهران – مشهد انجام می گیرد .
سبحانی فر  با بیان اینکه طول خط راه آهن سبزوار – خوشاب حدود ۴۵  کیلومتر است ،گفت :این طرح از ایستگاه سلطان آباد خوشاب آغاز و در منطقه روستای ایزی شهرستان سبزوار به پایان می رسد.
وی افزود: با پیگیری های صورت گرفته در حال حاضر۳۳ کیلومتر از این طرح  زیر سازی و در مرحله پایانی قرار دارد.
سبحانی فر عنوان کرد: با پیگیری انجام گرفته در بودجه سال ۱۳۹۶ اعتبار از ۲۳ میلیارد ریال با افزایش ۱۰ برابری به ۲۲۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه ابینه فنی و پل های مورد نیاز طرح مزبور نیز تکمیل و اجرا شده است،ادامه داد: با توجه به تغییر مسیر طرح به سمت روستاهای ایزی و خیرآباد از توابع بخش مرکزی شهرستان سبزوار در حال پیگیری رفع مشکلات هستیم .
سبحانی فر  با بیان اینکه از سال ۸۹ اعتبارات این طرح به صورت قطره چکانی تامین شده بود ، بیان کرد:از آن زمان تا سال ۹۳ مجموع اعتبارات تخصیص داده شده به طرح راه آهن سبزوار کمتر از ۳۰ میلیارد ریال بود.
وی افزود:با توجه به سیاست های وزارت راه و شهرسازی قرار است ایستگاه راه آهن سبزوار نیز در محدوده این شهرستان ساخته خواهد شد.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با تخصیص این اعتبار، مرحله زیرسازی راه آهن سبزوار به پایان خواهد رسید.
سبحانی فر خاطر نشان کرد:با دریافت ردیف اعتباری برای مسیر ریلی سبزوار به کاشمر و تربت حیدریه و همچنین اتصال راه آهن جوین به اسفراین و بجنورد، سبزوار در مسیر راه آهن سراسری جنوب به شمال قرار خواهد گرفت.

این سایت در قبال این مطالب مسؤلیتی ندارد.

لینک منبع خبر

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.