معاون استاندار خراسان رضوی: نمایندگان مجلس دانش آموزی ابلاغ مشاور فرماندار و بخشدار دریافت می کنند

معاون استاندار خراسان رضوی: نمایندگان مجلس دانش آموزی ابلاغ مشاور فرماندار و بخشدار دریافت می کنند

سبزوار نیوز / معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: همه نمایندگان مجلس دانش آموزی در نخستین گام به منظور تقویت ارتباط با دولت ابلاغیه ای با عنوان مشاور فرمانداران و بخشداران در سطح استان دریافت می کنند.

به گزارش سبزوار نیوز به نقل از ایرنا ، سید جواد حسینی روز یکشنبه در مراسم آغاز سومین دوره مجلس دانش آموزی خراسان رضوی در مشهد افزود: برقراری ارتباط نمایندگان مجلس دانش آموزی با دولت، مجلس شورای اسلامی و مدیریت شهری محقق می شود.

وی ادامه داد: علاوه بر این لازم است رایزنی لازم برای حضور نمایندگان مجلس دانش آموزی به عنوان رابط در شورای اسلامی شهر و استان و نیز مجلس شورای اسلامی انجام شود تا به این ترتیب ارتباط لازم میان مجلس دانش آموزی با این دو بخش برقرار گردد.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: به این ترتیب مجلس دانش آموزی می تواند از ظرفیتهای موجود در دولت، مدیریت شهری و مجلس شورای اسلامی بهره ببرد.

وی افزود: توسعه و صلح دو هدف عمده یونسکو است که مجلس دانش آموزی می تواند در تحقق هر دو هدف بطور مستقیم نقش آفرینی کند.

حسینی ادامه داد: ‘کنفرانس بین المللی آموزش برای همه’ نیز که هر ۱۵ سال یکبار برگزار می شود اهداف مشخصی از جمله آموزش مادام العمر، ارتقا کیفیت در آموزش و توانمندسازی شهروندان برای تبدل به شهروند جهانی، خلاق و پاسخگو را تعیین کرده است.

وی گفت: بهترین نهادی که در آموزش و پرورش می تواند منجر به تحقق این اهداف سه گانه باشد مجلس دانش آموزی است.

معاون استاندار خراسان رضوی به فعالیت ۷۸۰ هنرستان در این استان نیز اشاره و بیان کرد: در همه این هنرستانها مرکز رشد و کارآفرینی راه اندازی و تاکنون ۴۲۱ محصول آنها با قابلیت تجاری شده شناسایی شده است.

وی افزود: از جمله راهبردهای مجلس دانش آموزی تحقق اهداف مورد نظر در راه اندازی مراکز رشد و کارآفرینی است.

حسینی ادامه داد: دانش آموزان می توانند با نگاه تیزبین، جامع و عمقی خود آموزش و پرورش را در مدیریت هرچه بهتر مسائل مربوط به دانش آموزان و مدرسه همیاری دهند.

این سایت در قبال این مطالب مسؤلیتی ندارد.

لینک منبع خبر

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.