پذیرایی از ۵ هزار زائر اربعین حسینی توسط جوینی ها در کربلا

پذیرایی از ۵ هزار زائر اربعین حسینی توسط جوینی ها در کربلا

مسئول ستاد عتبات عالیات جوین گفت: امسال شهرستان جوین پذیرایی از ۵ هزار زائر حسینی در موکب امام رضا(ع) واقع در شهر کربلا را تقبل کرده است.
محمد رضا اسماعیل آبادی مسئول ستاد عتبات عالیات جوین در گفتگو با نسیم جوین با بیان اینکه همایش پیاده روی اربعین، یک حرکت عظیم و جهانی است، اظهار داشت: استان خراسان رضوی ،امسال ۴ موکب در شهرهای کاظمین ، سامرا، نجف و کربلا برای پذیرایی از زائران حسینی برپا می کند.

وی افزود: پذیرایی از زائران حسینی در موکب امام رضا(ع) که در شهر کربلا برپا می شود بر عهده شهرستان های سبزوار، جوین، کاشمر، خلیل آباد، بردسکن، داورزن، وخوشاب گذاشته شده است.

اسماعیل آبادی تصریح کرد: شهرستان جوین تامین صبحانه گرم برای ۵هزار زائر حسینی در موکب امام رضا(ع) را برعهده گرفته است.

مسئول ستاد عتبات عالیات جوین یادآورشد: این موکب به مدت یک هفته بر قرار است و پذیرایی از زائران از سه روز قبل از اربعین آغاز شده و تا سه روز بعد از آن ادامه دارد.

وی بیان داشت: برای پذیرایی از زئران حسینی در موکب امام رضا (ع) ، ۳۰ خادم از شهرستان جوین به کربلا اعزام می شوند.

اسماعیل آبادی افزود: تا کنون ۲۰ کیسه آرد، ۱۵۰ کیلو قارچ، ۵۰۰ کیلو پیاز، ۴۰۰ کیلو نمک و ۵۰۰ کیلو سیب زمینی توسط دو دستگاه کامیون به کربلا ارسال شده است.

مسئول ستاد عتبات عالیات جوین اذعان داشت: اقلام ارسال شده برای پذیرایی از زائران در موکب امام رضا(ع)، کفایت نمی کند و هنوز اقلامی مثل ۴ تن آرد، ۲تن عدس، ۲۰۰ عدد کپسول گاز و مبلغ ۳۰ میلیون تومان وجه نقد مورد نیاز است.

وی ادامه داد: کپسول های فلزی گاز مایع به صورت امانی از افراد دریافت شده و پس از برگشت از مراسم بزرگ اربعین به صاحبان آن ها بازگردانده می شود.

اسماعیل آبادی در پایان با بیان اینکه برای پذیرایی هر چه بهتر از زائران حسینی نیازمند کمک های مردم و خیرین شهرستان هستیم، گفت: مردم خیر شهرستان می توانند کمک های غیرنقدی خود را به آموز و پرورش شهرستان و یا رستوران پردیس در محله ملایجرد تحویل دهند و وجوهات نقدی خود را به شماره حساب مشترک ستاد عتبات جوین ( به نام های فروزان، دلیری و اسماعیل آبادی) ۰۱۰۸۱۹۰۳۶۰۰۰۲ نزد بانک ملی واریز نمایند.

این سایت در قبال این مطالب مسؤلیتی ندارد.

لینک منبع خبر

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.