آغاز عملیات اصلاح هندسی میدان سربداران سبزوار

آغاز عملیات اصلاح هندسی میدان سربداران سبزوار

سبزوار نیوز/ معاون فنی و عمرانی شهرداری سبزوار از آغاز عملیات اصلاح هندسی و بهبود ترافیک عبوری میدان سربداران خبر داد.

سبزوار نیوز به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، جعفر صائمی با بیان اینکه میدان سربداران بزرگترین طرح ترافیکی غرب خراسان رضوی است، افزود: مسیر میدان سربداران مهمترین گذرگاه زائران حضرت رضا(ع) به عنوان اصلی ترین ورودی استان خراسان رضوی است.

وی اظهار داشت: با در اولویت قرارگرفتن این طرح شهری در پروژه های عمرانی شهرداری، عملیات اصلاح هندسی و بهبود ترافیک عبوری میدان سربداران در فاز همسطح از امروز آغاز شد.

او با بیان اینکه متاسفانه وضعیت فعلی این میدان مناسب نیست، بیان کرد: امید است با اجرای این مهم حداقل زمینه خوبی برای اجرای طرح های عمرانی و خدماتی برای ارائه خدمات به مسافران در این منطقه فراهم می شود.

صائمی نسب با اشاره به اینکه اعتبار اولیه و توافق شده با پیمانکار ۲۰۰میلیون تومان برای انجام امورات عمرانی در این جابجایی است خاطرنشان کرد: جابجایی تاسیسات برق زیباسازی نورپردازی و طرح های دیگر در میدان نیز هزینه ای را به این مبلغ می افزاید.

معاون فنی و عمرانی شهرداری سبزوار اقدامات انجام گرفته در طرح اصلاح هندسی را تغییر جهت در محور میدان دانست و افزود: تغییر موقعیت میدان به سمت شمال ایجاد جزایر جداکننده ترافیکی در کاهش بارترافیک این میدان نقش موثری ایفا می کنند.

وی با بیان اینکه طرحی که در حال حاضر به اجرا در خواهد آمد تنها تغییرات سطحی این میدان را در نظر گرفته است عنوان کرد: آغاز طرح اصلی به عنوان پروژه زیرگذر این میدان به علت عدم تامین مالی در حال حاضر اجرایی نخواهد شد.

صائمی نسب با بیان اینکه طرح زیرگذر میدان سربداران نیازمند تامین بیش از ۱۲میلیارد تومان اعتبار است تاکید کرد: برای اجرایی شدن طرح زیرگذر مساعدت ویژه دولت و توجه نمایندگان به طرح می تواند راه گشای حل معظل باشد.

وی گفت: از دستگاه های خدمات رسان شهرستان تقاضا داریم در اجرای این طرح به عنوان یکی از مهمترین طرح های زیرساختی و اولویت دار همکاری های لازم را با شهرداری داشته باشند.

این سایت در قبال این مطالب مسؤلیتی ندارد.

لینک منبع خبر

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.