همایش پیاده روی خانوادگی سال ۹۲

همایش پیاده روی خانوادگی سال ۹۲

همایش پیاده روی خانوادگی سال ۹۲ همه ساله ۸ فروردین از ساعت ۸ صبح شروع می شود و ساعت ۱۳ ظهر پایان می پذیرد و هرساله جمعیت بی شماری از برغمدیها در این همایش همگانی و حانوادگی حضور دارند.

پیاده روی

برداشتن قدم که منجر به سوخت و ساز و تعریق بدن می شود البته نه به صورت تند یا خیلی آرام پیاده روی باید به صورت معمولی و پیوسته باشد که همین کار باعث افزایشضربان قلب می شود و برای کسانی که می خواهند. وزن خود را کاهش داده و یا از درد مفاصل دوری کنند بسیار مفید است در ضمن پیاده روی برای افراد دارای دیابت امری ضروری است.

یکی ازاصولی که در پیاده رویباید انجام داد این است که اشخاص باید هدف خاصی را تعیین کنند. و مسیر پیاده روی باید مبدا و مقصدمشخصی داشته باشد. هر چه مسیر پیاده روی دارای شیب و های مختلف یا پیچ و خم باشدانرژی و کالری بیشتری سوخته می شود از این رو این نوع پیاده روی بهتر و مفیدتراز جاده صاف می باشد هر چند اگر مسیر پیاده روی مستقیم باشدمی توان با تغییر دادن مسیر پیاده روی از مسیر یکنواختی در بیایم.

افرادی که با شکم خالی اقدام به پیاده روی می کنندهم نسبت به افرادی که دارای شکم پری هستندسوخت و ساز بهتری را می سوزانند و پیاده روی با شکم خالی کمک بهتری برای لاغر شدن می کند.

فوائد پیاده روی

یکی از فوائد پیاده روی این است که با تنظیم کردن قند خون برای افراد دیابتی این بیماری تا حد چشمگیری کاهش پیدا می کند. همچنین اگر تایم پیاده روی صبح زود باشد. برای افرادی که دارای اضافه وزن می باشند با پیاده روی صبحگاهی می توانند وزن خود را کاهش دهند. پیاده روی منظم می تواند از سکته قلبی جلوگیری کرده و به طور زیادی پیشگیری کند و روحیه افرادی که مبتلا به سرطان هستند ، را به شدت افزایش می دهد. پیاده روی همچنین افسردگی در افراد را کاهش داده و موجب شور و نشاط می شود.

همایش پیاده روی روستای برغمد

همایش پیاده روی همه ساله هشتم فروردین ماه در روستای برغمد با حضور مسئولین شهرستان جوین و مردم شهر سبزوار و روستای برغمد همچنین روستاهای اطراف برگزار می شود.

همایش پیاده روی روستای برغمد در سال ۱۳۹۲

همایش پیاده روی در مسیری معین از روبروی صندوق قرض الحسنه بنی هاشم برغمد آغاز شده و مقصد هم قنات ازقند می باشد. در مسیر پیاده روی زمین های کشاورزی باغ ها و دشت های دور و اطراف مناظر دیدنی را به همراه می آورد.
در ابتدای مراسم گروه دهل وسرنا مشغول به نواختن می کنند و و جلوی درب صندوق قرض الحسنه تجمع می کنند تا مراسم آغاز شود و با شروع مراسم گروه رقص چوب هم مشغول به چوب بازی می شوند که آیین مردم روستا در شادی های خود می باشد تا با رقص چوب بازی هیجان در آغاز پیاده روی ایجاد شود.

 

 

 

ادامه مطالب هفته های آینده…

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اطلاع از اخرین اخبار !
عضویت
از اینکه ما را دنبال می کنید متشکریم
close-link