دومین همایش ملی آسیب شناسی آموزش زبان های خارجی ایران در سبزوار

دومین همایش ملی آسیب شناسی آموزش زبان های خارجی ایران در سبزوار

 

سبزوار نیوز/دومین همایش ملی آسیب شناسی آموزش زبان های خارجی در ایران روز چهارشنبه با حضور معاون دانشگاه فرهنگیان کشور، استادان و دانشجویان در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد.

به گزارش سبزوار نیوز، معاون نظارت ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان کشور در این مراسم گفت: در گذشته در سیاست گذاری آموزش های زبان خارجی کشور به موضوع آموزش زبانهای خارجی به عنوان یک امر بنیادین توجه نشده است.
غلامرضا کیانی افزود: در سال های اخیر با تصویب سند ملی برنامه درسی به امر آموزش های زبان خارجی کشور تا حدی توجه شده اما با این وجود در برنامه ریزی جدید نیز در موضوع سن، ساعت، کتابها درسی و تربیت معلم نیاز به بازنگری است.
معاون دانشگاه فرهنگیان گفت: براساس سند کلان معماری برنامه درسی، بر مبنا مدل شایستگی در رشته زبان خارجی برای تربیت معلمان کارهای خوبی شروع شده و بر این اساس هیچ فارغ التحصیل این دانشگاه حق ورود به آموزش و پرورش قبل از تایید شایستگی  حرفه ای  بر اساس آزمونهای را ندارد.
معاون نظارت ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان کشور ادامه داد: متغییر کنترل کیفیت خروجی حتما کمک موثری در توانمندی معلمان می کند.
رییس همایش ملی آسیب شناسی آموزش زبان های خارجی نیز گفت: هدف از برگزاری این همایش آسیب شناسی آموزشی زبانهای خارجی و ایجاد فضایی برای تبادل اندیشه ها است.
مهیار علوی مقدم افزود: باید جایگاه زبانهای خارجی در کشور مشخص و به شکل جدی آسیب شناسی شود.
وی ادامه داد: در این همایش۱۰۰ سخنرانی و ۵۰ پوستر عنوان سخنرانی از اساتید برجسته دانشگاه های کشور ارائه می شود.
علوی مقدم افزود: ۳۵۰ چکیده مقاله  به چهار زبان فارسی، عربی، انگلیسی و فرانسوی به دبیرخانه همایش ارسال شده که ۲۰۰ مورد از این تعداد  توسط داوران تایید شد.
وی ادامه داد: مقالات این همایش در حوزه های آموزش و پیشرفت حرفه ای معلمان، کاربرد فناوری رایانه در آموزش و پرورش، تهییه مطالب درسی انگلیس، تحلیل کلام، تاثیر ادبیات بر زیان فارسی و آموزش زبان فارسی و عربی ارائه شد.
رییس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه حکیم سبزواری افزود: در این همایش سه نشست عمومی، ۲۰ نشست تخصصی، ۲ کارگاه و یک میزگرد در حوزه آسیب شناسی آموزش زبان های خارجی در آموزش و پرورش، آموزش عالی و آموزشگاه های خصوصی برگزار می شود.
اولین همایش ملی آسیب شناسی آموزش زبان های خارجی در ایران نیز اردیبهشت ۹۴ به مدت ۲ روز در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد.
همایش ملی آسیب شناسی آموزش زبان های خارجی در ایران روزهای ۱۳ و ۱۴ اردیبهشت ماه در دانشگاه حکیم سبزواری شهرستان سبزوار برگزارشد.

این سایت در قبال این مطالب مسؤلیتی ندارد.

لینک منبع خبر

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.