۱۲ فروردین الگویی برای برگزاری انتخابات در تمام کشورهاست

۱۲ فروردین الگویی برای برگزاری انتخابات در تمام کشورهاست

سبزوار نیوز/ معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: ۱۲ فروردین الگویی برای برگزاری انتخابات در تمام کشورهاست.

به گزارش سبزوار نیوز، سید جواد حسینی در جمع خبرنگاران گفت : در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی بحث انتخاب شکل نظام مطرح بود  که برخی جمهوری دموکراتیک، حکومت اسلامی و عده ای جمهوری فدرال را مطرح کردند.
وی افزود: امام خمینی (ره) در واکنش به این بحث ها فرمودند “جمهوری اسلامی نه یک کلمه زیاد نه یک کلمه کم” از اینرو شکل جمهوری اسلامی برای نظام نوپای ایران به رای گذاشته شد که مردم با رای بالای ۹۹ درصد آنرا تایید کردند.
معاون استاندار اظهار کرد: شکل جمهوری اسلامی نتیجه تغییر شکوهمندانه مردم در شکستن رژیم طاغوت و استقرار یک حکومت جدید به رهبری حضرت امام خمینی (ره) بود.
وی گفت: جمهوری اسلامی در سال ۱۳۵۸ به رای مردم گذاشته شد و بالاترین مشارکت مردم در قرن حاضر تجلی یافت.
حسینی افزود: بخش دیگر هر نظام پس از انتخاب فرم و شکل، تعیین محتوای نظام است که در جمهوری اسلامی قانون اساسی و متمم آن است که به رهبری امام (ره) و رهبری شکل نظام که جمهوری اسلامی  و محتوای نظام که قانون اساسی است هر دو با رای بالای ملت تایید شد.
وی ادامه داد: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون ۳۴ بار انتخابات برگزار شده و ماه آینده نیز انتخابات سی وپنجم و سی و ششم که پجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و دوازدهم دوره انتخابات ریاست جمهوری است  به لطف خداوند رقم می خورد.
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت :اساس شکل گیری جامعه و مسیر انقلاب بر اساس این شکل و محتوا ایجاد شد و جامعه ایران  از ۲ رکن جمهوریت و اسلامیت برخوردار است که جمهوریت آن بیانگر مشارکت مردم و اسلامیت آن  بر مبنای قوانین مترقی دین اسلام است.

این سایت در قبال این مطالب مسؤلیتی ندارد.

لینک منبع خبر

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.