راه اندازی پنج ناحیه جدید صنعتی در غرب خراسان رضوی

راه اندازی پنج ناحیه جدید صنعتی در غرب خراسان رضوی

سبزوار نیوز/نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای گفت: مجوز احداث پنج ناحیه صنعتی جدید در شهرستان های سبزوار و خوشاب تصویب و اخذ شد.

به گزارش سبزوار نیوز، رمضانعلی سبحانی فر بابیان اینکه این نواحی صنعتی با توجه به ظرفیت های منطقه در سطح این شهرستان ها مستقر می شوند، اظهارداشت: این نواحی صنعتی در راستای توسعه استغال در بخش های ششتمد و روداب سبزوار و روستای نوده انقلاب شهرستان خوشاب اجرایی می شود.
وی گفت: ۲ ناحیه صنعتی جدید نیز در راستای توسعه فعالیت های صنف درودگران و سنگ های معدنی در شهرستان و ساماندهی این بخش دارای ظرفیت در شهرستان سبزوار ایجاد می شود.
سبحانی فر عنوان کرد: با ساماندهی این صنوف و صنایع در شهرک صنعتی تخصصی زمینه برای ایجاد یک کنسرسیوم فراهم می شود.
وی خاطرنشان کرد: موافقت های اولیه برای اجرای این نواحی صنعتی اخذ شده و از سال آینده این طرح ها وارد فاز اجرایی میشود که رونق اشتغال این مناطق موثر است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختصاص ۱۰ درصد از اعتبارات صندوق توسعه ملی  برای توسعه شهرک های صنعتی گفت: این اعتبارات برای پرداخت  سرمایه گذاران در اختیار بانک ها قرار گرفته است.
رمضانعلی سبحانی فر افزود: موضوع احداث  تصفیه خانه های فاضلاب در شهرک های صنعتی نیز در برنامه ششم توسعه برعهده دولت گذاشته شد
وی یادآور شد:  تصویب شد تا دولت در  مناطق محروم تا سقف ۴۹ درصد سرمایه گذاری کند تا زمینه سرمایه گذاری ۵۱ درصدی برای بخش خصوصی نیز  فراهم شود.
وی با اشاره به بهره برداری از طرح ناحیه  صنعتی داورزن افزود: این ناحیه صنعتی با اعتبار یک میلیارد ریال و در زمینی به متراژ ۵۰ هکتار احداث می شود.
سبحانی فر ادامه داد: همچنین طرح آسفالت شهرک صنعتی شماره ۲ سبزوار با متراژ ۱۱۸ هزار متر مربع با اعتبار ۵۷۶ میلیون تومان و ایستگاه تقلیل فشار گاز با اعتبار ۸۶۰ میلیون تومان بهره برداری شد.

این سایت در قبال این مطالب مسؤلیتی ندارد.

لینک منبع خبر

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.