فعالیت ۳۰۰ سایت، نشریه و پایگاه خبری در سطح استان خراسان رضوی

فعالیت ۳۰۰ سایت، نشریه و پایگاه خبری در سطح استان خراسان رضوی

معاون اداره کل ارشاد خراسان رضوی در غرفه سبزوار نیوز:

سبزوار نیوز/معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی گفت:حدود ۳۰۰ سایت خبری، نشریه و پایگاه خبری در سطح این استان در حال فعالیت هستند.

به گزارش سبزوار نیوز، یوسف امینی در حاشیه مراسم گشایش سومین نمایشگاه توانمندی های رسانه ای این شهرستان در نشست خبری در غرفهسایت خبری سبزوار نیوز و رادیو سبزوار اظهارداشت: این نشریات در حوزه های تخصصی پزشکی، دانشگاهی، خانواده و عمومی منتشر می شود.
وی ادامه داد:این نشریات مجوزهای قانونی برای فعالیت را دارند و از یارانه های خاص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که در هر ۶ و یا یکسال یکبار اختصاص میابد، بهره مند می شوند.
امینی با بیان اینکه افراد می توانند با ثبت نام در سامانه جامع رسانه ای کشور از یارانه ها و حمایت های ویژه دولت بهره مند شوند گفت:  هم اکنون ۳۵ وب سایت و نشریه در سطح استان در این سامانه ثبت نام کرده اند.
وی تصریح کرد:موضوع پوشش بیمه ای از مهمترین حمایت های انجام گرفته از خبرنگاران است که به دلیل برخی مشکلات و قوانین سازمان بیمه تامین اجتماعی تمام خبرنگاران از پوشش بهره مند نشده اند.
امینی خاطرنشان کرد: ما قبول داریم که همه خبرنگاران هنوز نتوانسته اند از حداقل های خدمات و پوشش مناسب بیمه ای بهره مند باشند.
وی عنوان کرد: با توجه به برنامه ریزی ها خانه مطبوعات استان تشکیل و با برگزاری انتخابات زمینه برای عضویت و فعالیت خبرنگاران استان در این مجموعه فعالیت است.
معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی یادآورشد: برپایی نمایشگاه مطبوعات در سطح استان از مهمترین برنامه های ماست و شهرستان هایی مانند سبزوار از ظرفیت های مناسب در این زمینه برخوردارند.
وی گفت: برپایی این نمایشگاه ها زمینه مناسب برای فعالیت علاقه مندان به عرصه رسانه،  فرهنگ و هنر را فراهم می کند.

این سایت در قبال این مطالب مسؤلیتی ندارد.

لینک منبع خبر

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.