اشتغال بخش کشاورزی در شهرستان پایین تر از شاخص های سایر بخش ها است

اشتغال بخش کشاورزی در شهرستان پایین تر از شاخص های سایر بخش ها است

سبزوار نیوز/ معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت: اشتغال بخش کشاورزی شهرستان پایین تر از شاخصه های استانی است و بخش مهمی از افراد در شهرستان در بخش های خدماتی، توزیعی و صنعتی اشتغال دارند.

به گزارش سبزوار نیوز، احمد برادران در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی این شهرستان اظهارداشت: حدود ۳۵ هزار هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت محصولات کشاورزی قرار دارد که سبب اشتغال حدود ۱۹ هزار نفر در این بخش شد.
وی ادامه داد: امسال ۲۳ میلیارد ریال تسهیلات در بخش توسعه مکانیزاسیون اراضی کشاورزی شهرستان پرداخت شد که زمینه خرید ۲۳۷ دستگاه انواع تراکتور، کمباین، تحهیزات پمپاژ آب استخر های پرورش ماهی و غیر آن فراهم شد.
برادران گفت: ظرف یکسال گذشته ۹ هزار هکتار از اراضی شهرستان تحت پوشش طرح تسطیع قرار گرفت که سبب افزایش درجه مکانیزاسیون اراضی کشاورزی شهرستان قرار گرفت.
 وی با اشاره به اینکه دولت در ۲ سال گذشته ۳۰ میلیارد ریال در شهرک صنعتی سبزوار سرمایه گذاری کرد،  گفت: هم اینکه طرح احداث ۱۳ واحد صنعتی  با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد در شهرک صنعتی شماره ۲ این شهرستان در حال ساخت است که زمینه اشتغال ۵۰۰ نفر در شهرستان را فراهم کرد.
فرماندار ویژه سبزوار گفت:  ۳۰ قرارداد صنعتی در شهرک شماره ۲ صنعتی سبزوار منعقد شد که با بهره‌برداری از آنها زمینه اشتغال برای یک هزار نفر در شهرستان ایجاد می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه هم ‌اکنون ۵۰ واحد صنعتی در شهرک‌های شماره یک و ۲ این شهرستان با ظرفیت یک هزار و ۵۰۰  نفر فعال است گفت: ۱۱ واحد صنایع تبدیلی و فرآوری کشاورزی در این ۲ شهرک فعال است که زمینه برای جلوگیری از خام‌فروشی این محصولات را فراهم کرده است.
وی عنوان کرد: دولت در راستای تحقق اشتغال پایدار  در شهرستان بسته های ویژه حمایتی از فعالان را  اقتصادی تدوین کرد که شامل حمایت از صنعتگران، فعالان بخش کشاورزی، گردشگری و تعاونی های روستایی می شود.
فرماندار ویژه سبزوار اظهارکرد: در این بسته حمایتی به شهرک های صنعتی، تعاونی های روستایی، شرکت های دانش بنیان بین سه تا پنج درصد مالیات کسر می شود.
وی ادامه داد: همچنین بین ۲ تا سه درصد از سود تسهیلات پرداختی به فعالان اقتصادی توسط دولت پرداخت می شود.
برادران عنوان کرد: بخشی از جرائم ناشی از معوقات بانکی توسط فعالان اقتصادی توسط بانک ها بخشیده می شود.
فرماندار ویژه سبزوار گفت: دولت برای رفع موانع تولید در سطح کشور ۴۶ ماده قانونی را به ستادهای اقتصاد مقاومتی در شهرستان ها ابلاغ کرده است که با توجه به این موضوع شناسایی واحد های صنعتی دارای مشکل در شهرستان از اولویت های مهم مسئولان است.

این سایت در قبال این مطالب مسؤلیتی ندارد.

لینک منبع خبر

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.