رویکرد انجام فعالیت های فرهنگی در دانشگاه ها انقلابی و دینی است

رویکرد انجام فعالیت های فرهنگی در  دانشگاه ها انقلابی و دینی است

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

سبزوارنیوز/مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: براساس برنامه ریزی این وزارت خانه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه ها بر مبنای رویکرد های دینی و انقلابی انجام می شود.

به گزارش سبزوار نیوز، فضل الله ایرجی کجوری در جمع مدیران فرهنگی دانشگاه حکیم سبزواری اظهارداشت:امسال بودجه اختصاص یافته به دانشگاه ها و تشکل های دانشجویی با هدف ترویج فعالیت های دینی و انقلابی تخصیص پیدا کرد.
وی ادامه داد: حمایت از فعالیت های داوطلبانه، تشکل های علمی، کانون های دانشجویی، انجمن های علمی، هنری، مذهبی و نشریات دانشجویی از دیگر سیاست های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در امسال است.
ایرجی کجوری عنوان کرد: هم اکنون چهار اتحادیه تشکل های اسلامی و ۲۹ اتحادیه انجمن های علمی زیر نظر این معاونت فعال هستند که برای انجام فعالیت های سالیانه این تشکل ها نیز اعتبارات خاصی اختصاص میابد.
وی بدون اشاره به بودجه فرهنگی اختصاص یافته به دانشگاه های کشور یادآورشد: اعتبارات تخصیص یافته به حوزه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها باید در ردیف های اعتباری مشخص شده هزینه شود و به دانشگاهی اجازه هزینه کرد این بودجه در محل های دیگری داده نشد.
ایرجی کجوری اظهارکرد: براساس ابلاغ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سه تا پنج درصد از بودجه فرهنگی دانشگاه ها باید در صرف برنامه های فرهنگی شود.
وی گفت: در راستای حمایت از  تشکل های دانشجویی در برنامه شم توسعه از فعالیت های مشترک و داوطلبانه تشکل های دانشجویی در دانشگاه ها حمایت شد.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: معاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور بودجه های جداگانه ای را برای حمایت از تشکل ها و فعالیت های فرهنگی در دانشگاه ها اختصاص می دهد که در مدت سه سال گذشته این بودجه از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری به انجمن علمی پرداخت نشد.
.وی گفت: امسال ۲۹ جشنواره فرهنگی امام رضا(ع) با همکاری بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در ۳۲ دانشگاه کشور در قالب هفت کمیته در حال برگزاری است.

این سایت در قبال این مطالب مسؤلیتی ندارد.

لینک منبع خبر

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.