بزرگترین طرح تولید اسید سیتریک خاورمیانه در جوین افتتاح شد.

بزرگترین طرح تولید اسید سیتریک خاورمیانه در جوین افتتاح شد.

کارخانه اسید سیتریک جوین به عنوان بزرگترین واحد تولیدی اسید سیتریک در خاورمیانه، عصر روز گذشته با حضور وزیر صنعت و معدن و تجارت و به صورت ویدئو اجلاس توسط رئیس جمهور افتتاح شد.

محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت و معدن و تجارات در مراسم افتتاحیه کارخانه اسید سیتریک جوین اظهار داشت: این مجموعه ، بزرگترین واحد تولیدی اسید سیتریک در خاورمیانه است که ظرفیت تولید سالانه آن ۲۰ هزار تن می باشد.

وی افزود: در این واحد صنعتی ۱۷۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفته که ۶۰ درصد آن از منابع شرکت کشت و صنعت جوین و ۴۰ درصد آن هم از منابع بانک کشاورزی تامین شده است.
نعمت زاده بیان داشت: محصول اسید سیتریک به میزان ۷۵ درصد در صنایع غذایی ، ۱۰ تا ۱۵ درصد در صنایع دارویی و ۱۰ درصد هم در سایر صنایع به مصرف می رسد.
وی یادآورشد: افتتاح این کارخانه تحولی بزرگ در عرصه صنایع تبدیلی و فراوری محسوب می شود، که بخش مهمی از نیاز کشور را در زمینه اسید سیتریک تامین می کند.
وزیر صنعت و معدن و تجارت در پایان گفت: از آنجائیکه مواد اولیه مورد نیاز کارخانه اسیدسیتریک جوین، در همین جا و توسط کارخانه قند جوین تامین می شود ، امیدواریم تولید در این مجموعه مستمر باشد.
وزیر صنعت و معدن و تجارت ادامه داد: طرح مشابه این واحد تولیدی را در کرمانشاه داریم با ظرفیت تولید ۱۲ هزارتن در سال ( معادل تقریبا نصف ظرفیت تولیدی این کارخانه) که در حال حاضر با مشکلات مالی و مدیریتی روبرو است ، و چندین بار راه اندازی شده ، اما مجددا متوقف شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز در حاشیه این مراسم به خراسان رضوی گفت: طرح صنعتی اسید سیتریک شرکت کشت و صنعت جوین بزرگ ترین واحد تولیدی اسید سیتریک در خاورمیانه است که با مدرنترین تجهیزات روز دنیا می باشد

راضیه علیرضایی افزود: واحد تولیدی اسید سیتریک شرکت کشت و صنعت جوین با سرمایه گذاری بیش از یک هزارو ۷۰۰ میلیارد ریال برای ۱۷۳ نفر شغل ایجاد می کند و سالانه ۲۰ هزار تن اسید سیتریک مورد استفاده در صنایع غذایی و دارویی را تولید خواهد کرد.
شایان ذکر است، کارخانه اسید سیتریک جوین ، بخشی از مجموعه عظیم کشت و صنعت جوین می باشد.

 

img_3868 %d8%a7%d8%b3%db%8c%d8%af-%d8%b3%db%8c%d8%aa%d8%b1%db%8c%da%a9-%d8%ac%d9%88%db%8c%d9%86

این سایت در قبال این مطالب مسؤلیتی ندارد.

لینک منبع خبر

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.