غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان توسط بسیج سپاه جوین

غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان توسط بسیج سپاه جوین

غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و برنامه ریزی صحیح، اصولی و هدفمند برای شکوفا کردن استعدادها و توانمندی های آن ها در خلال اوقات فراغت از مهم ترین ارکان نظام تعلیم و تربیت است.

مسول تعلیم و تربیت بسیج سپاه ناحیه جوین در گفتگو با نسیم جوین، گفت: فضای مدرسه هر چند هم از امکانات ورزشی و پرورشی و مربیان توانمند برخوردار باشد، به تنهایی نمی تواند پاسخگوی نیازهای غیر درسی و تربیتی دانش آموزان باشد.

عبد الهی با اشاره  به اهمیت و ضرورت غنی سازی وقت های خالی و زمان های پرتی که به هر دلیل موجب اوقات خالی دانش اموزان در محیط اموزشگاه می شود، افزود: بسیج دانش اموزی و واحد تعلیم و تربیت اسلامی بسیج سپاه ناحیه مقاومت جوین با استفاده از ظرفیت معلمان بسیجی بازنشسته و اساتید دانشگاه و جوزه و سایر اقشار علمی شهرستان با حضور در دبیرستان های سطح شهرستان از وقت های خالی و زمان های تلف شده اوقات دانش اموزان برای تشکیل کلاس های غنی سازی سطح معارف و شناخت  دینی و بصیرتی دانش اموزان نموده و نسبت به تشکیل کارگاه های آموزش مهارت های زندگی و ترویج سبک زندگی اسلامی و شغلی و غیرو  می پردازد .

این مقام بسیجی با اشاره به تفاهم نامه این همکاری بین بسیج سپاه استان و سازمان اموزش و پرورش استان تصریح کرد:  از ابتدای سال تحصیلی جاری و  با استفاده از اوقات خالی اساتید بازنشسته بسیجی این شهرستان در مراسم صبحگاهی و کلاس های دبیرستان هایی که به هر دلیل فاقد معلم به طور موقت هستند ، برنامه هایی از قبیل : روایت گویی از دوران دفاع مقدس و تبیین تهاجم فرهنگی و جنگ های نیابتی استکبار جهانی و تشکیل کارگاه های سبک زندگی و ترویج طب سنتی توسط یکی از اساتید حوزه علمیه قم و سایر بازنشستگان فرهنگی نموده است

وی در ادامه از مدیران مدارس و متولیان فرهنگی آموزش و پرورش جوین خواست تا با اعلام زمان های خالی اوقات رسمی دانش اموزان در اموزشگاه ها ، از ظرفیت بسیج فرهنگی و علمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جوین استفاده نمایند

اهمیت و ضرورت غنی سازی اوقات فراغت

رئیس پارلمان اولیاء شهرستان جوین نیز در این مورد گفت: در این راستا باید با استفاده از توان اجرایی و امکانات آموزشی، ورزشی و تربیتی بخش خصوصی و جلب مشارکت های دانش آموزان و اولیاء به این امر مهم مبادرت ورزید.

شمس آبادی افزود: ، باید تمام نهادها و دستگاه‌های مرتبط وارد عمل شوند. و تمام دستگاه‌های مرتبط مانند مساجد، بسیج، طرح هجرت، افراد حقیقی و حقوقی، دولتی، غیردولتی و وزارت آموزش و پرورش در کنار یکدیگر باید اوقات فراغت را تعریف و سازماندهی کنند و برای غنی‌سازی اوقات فراغت و خالی  دانش‌آموزان در سطج مدارس  بسیج شوند.

این مقام بازنشسته فرهنگی  بر این باور است که، نهاد خانواده نقش اول، اساسی و اصلی را در زمینه غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان برعهده دارد و حتی  باید با کمک بسیج و سایر نهاد های فرهنگی مردمی به  مسایلی هم چون، کتابخوانی و اجتماعی شدن و بازی های هدفمند و سایر اموزش های مرتبط با زندگی و شغلی دانش اموزان در این وقت های خالی و پرت پرداخت . و با این شعر صائب اهمیت این موضوع را بیان کرد:

  • آنقدر عمر گرامی است که با دقت خاص          باید از بهر هر آن ثانیه اش نقشه کشید

این سایت در قبال این مطالب مسؤلیتی ندارد.

لینک منبع خبر

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.