مرکز تشخیصی درمانی سرطان در سبزوار راه اندازی شد

مرکز تشخیصی درمانی سرطان در سبزوار راه اندازی شد

سبزوار نیوز / رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: دومین مرکز رادیوتراپی، شیمی درمانی و تشخیص سرطان شرق کشور با هزینه ۵۰ میلیارد ریال در بیمارستان واسعی این شهر راه اندازی شد.

به گزارش سبزوار نیوز دکتر علیرضا مسلم روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این مرکز ماهانه گنجایش پذیرش ۷۰ بیمار را دارد که هم اکنون با پذیرش ۱۱بیمار به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

وی ادامه داد: ۱۰ درصد سرطانها مربوط به بیماریهای پوستی است که با تجهیز این مرکز به دستگاهی پیشرفته این نوع سرطانها نیز شناسایی و درمان می شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در ادامه همچنین از بدهی۶۵۰ میلیارد ریالی این دانشگاه بابت خرید تجهیزات، تامین دارو و موارد مشابه خبر داد.

وی ادامه داد: ۷۵ درصد درآمد دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از محل پرداخت مطالبات سازمانهای بیمه گر است و بر همین اساس دانشگاه ۷۵۰ میلیارد ریال طلب از این سازمانها دارد.

دکتر مسلم همچنین گفت: امسال ۵۹ طرح بهداشتی، درمانی و آموزشی شامل ۳۰ خانه بهداشت، ۱۵ مرکز بهداشتی درمانی، آموزشگاه بهورزی و چهار ستاد شبکه بهداشت و درمان با اعتبار ۲۷۰ میلیارد ریال اجرا در سبزوار می شود.

وی افزود: همچنین امسال ۱۱۴ نفر در قالب نیروی پیمانی در حوزه بهداشت و درمان از طریق شرکت در آزمون استخدام وزارت بهداشت و درمان دعوت به کار می شوند.

او به پیگیری ساخت بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی سبزوار نیز اشاره و بیان کرد: این بیمارستان با مشارکت بخش خصوصی بنا می شود که زمین آن توسط دانشگاه علوم پزشکی به متراژ ۱۰ هکتار تامین شده است.

وی گفت: ۲ طرح درمان بستر بخش روداب و ششتمد سبزوار با اختصاص ۱۵ میلیارد ریال تکمیل و تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با ۳ هزار و ۵۰۰ نیرو، ۱۹۳ خانه بهداشت، ۲۴ پایگاه اورژانس و ۳۷ مرکز بهداشتی و درمانی به مردم ارائه خدمت می کند.

این سایت در قبال این مطالب مسؤلیتی ندارد.

لینک منبع خبر

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.