افزایش ۳۵ درصدی تحویل چغندر قند و پرداخت فوری وجه آن در جوین( قسمت سوم)

افزایش ۳۵ درصدی تحویل چغندر قند و پرداخت فوری وجه آن در جوین( قسمت سوم)

مدیر روابط عمومی کشت و صنعت جوین از افزایش ۳۵ درصدی تحویل چغندر قند و پرداخت فوری وجه آن به کشاورزان در کشت و صنعت جوین خبر داد

مسئول روابط عمومی مجموعه کشت و صنعت جوین گفت: تا کنون ۱۱۰ هزار تن چغندر وارد کارخانه قند جوین شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۵ درصد افزایش در این بخش داشته ایم.

“محمد ابراهیم سپهری “روز گذشته در گفتگو با خبرنگاران تصریح کرد: پیش بینی می شود که در سال زراعی جاری بیش از  ۴۰۰ هزار تن چغندر به کارخانه قند جوین تحویل شود

وی با اشاره به اینکه این میزان چغندر تقریبا معادل دوبرابر چغندر تحویلی سال های گذشته می شود، افزود: امسال با پرداخت به روز وجه چغندر پیمانکاران،  استقبال خوبی از سوی پیمانکاران وکشاورزان از این کارخانه شده است .

سپهری با بیان اینکه، تا کنون بیش از ۳۱ میلیارد تومان  از مطالبات چغندر کاران پرداخت شده است، بیان داشت:

امسال پیش بینی می کنیم بیش از ۴۰۰ هزارتن چغند تحویل کارخانه قند جوین شود.

مسئول روابط عمومی مجموعه کشت و صنعت جوین تصریح کرد: امسال پیش بینی شده ۳۲۰ هزار تن چغندر قند از کشاورزان منطقه و ۱۰۰ هزارتن نیز  از شهرستان های غرب کشور تحویل این کارخانه شود.

 

سپهری بیان داشت: در حال حاضرظرفیت تحویل چغندر قند در کارخانه به ۵ هزار تن در روز رسیده است.

وی یادآورشد: تا کنون ۳۱ میلیارد تومان از مطالبات چغندر کاران پرداخت شده است.

مسئول روابط عمومی مجموعه کشت و صنعت جوین با اشاره به گلایه کشاورزان در خصوص عیارسنجی  چغندر قند گفت: سیستم عیار سنج کارخانه مکانیزه است و عیار سنجی با دست انجام نمی شود که  اشتباهی صورت گیرد.

سپهری اذعان داشت: در حال حاضر بسیاری از کارخانجات قند کشور قابلیت تصفیه شکر زرد را ندارند که خوشبختانه کارخانه قند جوین از این ظرفیت برخوردار است .

وی افزود: امسال نیز پیش از شروع تحویل چغندر قند ، شکر زرد را برای تصفیه وارد کردیم و  به همین دلیل کارخانه از مرداد ماه سال جاری  شروع به کار کرده است .

 

 رکورد ۷ ماه از سال  فعالیت کارخانه قند برای اولین بار در سابقه این کارخانه به ثبت می رسد

 

سپهری تصریح کرد: سال های گذشته مدت کارکرد کارخانه قند جوین ۸۰ روز بود، اما امسال با برنامه ریزی های صورت گرفته برای کشت پاییزه، پیش بینی می کنیم که این کارکرد به ۷ ماه برسد که این موضوع نقش بسزایی در افزایش اشتغال و جلوگیری از بیکاری کارگران مجموعه دارد.

مسئول روابط عمومی مجموعه کشت و صنعت جوین ادامه داد: با ورود ۶۰ هزار تن شکر زرد به کارخانه قند جوین ، دوره کاری این کارخانه افزایش یافته و در حال حاضر ،تحویل چغندر قند و کار تصفیه شکر زرد همزمان انجام می شود.

سپهری در پایان گفت: در حال حاضر بیش از هزار نفر نیرو در مجموعه کشت و صنعت جوین مشغول به کارند و چرخه این صنعت را با دستان خود می چرخانند.

این سایت در قبال این مطالب مسؤلیتی ندارد.

لینک منبع خبر

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.