اجرای طرح غربالگری بینایی کودکان ۳ تا ۶ سال در جوین

اجرای طرح غربالگری بینایی کودکان ۳ تا ۶ سال در جوین

رئیس اداره بهزیستی جوین گفت: طرح غربالگری بینایی به منظور جلوگیری از تنبلی چشم ، برای کودکان گروه سنی ۳ تا ۶ سال، در شهرستان جوین اجرا می شود.
کاظم شبانی رئیس اداره بهزیستی جوین در گفتگو با نسیم جوین خراسان رضوی افزود: طرح آمبلیوپی یا غربالگری بینایی با هدف پیشگیری از تنبلی چشم در کودکان ۳ تا ۶ سال، از امروز در شهرستان آغاز می شود.
وی افزود: اجرای این طرح در روستا ها به صورت رایگان بوده و در شهر با پرداخت هزینه ۳ هزار و ۵۰۰ تومان از سوی خانواده ها، اجرا می شود.
رئیس اداره بهزیستی جوین تصریح کرد: طرح غربالگر بینیایی در مراکز بهداشت روستاها و همچنین مهد کودک ها انجام می شود.
شبانی با اشاره به اینکه طرح مذکور در سه مرحله اجرا می شود، گفت: غربال اولیه توسط بینایی سنج در شهرستان انجام شده و در صورت وجود تنبلی چشم در کودکان آن ها را به اپتومتریست برای تجویز عینک معرفی می کنیم.
وی یادآورشد: چنانچه مشکل کودکان در این مرحله هم مرتفع نشد، در هماهنگی با استان، افراد را به بیمارستان فوق تخصصی چشم خاتم الانبیاء مشهد برای درمان ، ارجاع می دهیم.
رئیس اداره بهزیستی جوین با بیان اینکه این طرح هرساله در شهرستان اجرا می شود بیان داشت: اطلاع رسانی به خانواده ها برای شرکت در این طرح، از طریق نصب بنر و پوستر و همچنین اطلاع رسانی از طریق مراکز بهداشت نیز انجام می گیرد.
ی در پایان گفت: خانواده‌ها با شرکت در این طرح، می‌توانند با کمترین هزینه از بروز نابینایی و کم‌بینایی درفرزندانشان جلوگیری کنند.

این سایت در قبال این مطالب مسؤلیتی ندارد.

لینک منبع خبر

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.