پیکر دومین مقنی از مفقودان حادثه چاه ۱۶۰ متری سبزوار کشف شد

پیکر دومین مقنی از مفقودان حادثه چاه ۱۶۰ متری سبزوار کشف شد

سبزوار نیوز / معاون امور فنی و عمرانی فرمانداری سبزوار گفت: با تلاش گروه جستجو و نجات، پیکر دومین مقنی از مفقودان حادثه چاه ۱۶۰ متری روستای کسکن از توابع این شهرستان کشف شد.

به گزارش سبزوار نیوز حسین شاد یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ما افزود:مرحوم محمد همایی روز ۲۷ مهر ماه برای لایروبی قنات به همراه چند نفر دیگر وارد این چاه ۱۶۰ متری شده بود

وی ادامه داد: به دلیل افزایش حجم آب قنات، این پیکر بی جان با فاصله ۲۶۰ از جنوب محل حادثه و ۱۰۰ متر از محل کشف نخستین پیکر در یکی از مادر چاههای قنات روستای کسکن پیدا شد.

شاد عنوان کرد: عصر امروز نیز با تلاش گروه نجات و مقنیان با تجربه پیکر نخستین مقنی به نام ‘امین آبرمند کرابی’ از مادرچاهی در فاصله ۱۰۰ متری از محل حادثه پیدا شد. 

او گفت: افزایش حجم آب عملیات جست و جو برای یافتن پیکر سه مفقود دیگراین حادثه در مادر چاه های این قنات را با مشکل مواجه کرده است.

شاد عنوان کرد: نظرات کارشناسی مقنیان با تجربه و کارشناسان امداد و نجات امشب در نشستی مورد بررسی قرار می گیرد تا ادامه عملیات جست و جو در مسیرهای دیگر این قنات با مشکل مواجه نشود.

۲۷ مهر ماه ۶ مقنی برای لایروبی مسیر قنات واقع در محدوده روستای کسکن به درون چاه ۱۶۰ متری رفتند که در پی ریزش دیواره ها به داخل چاه سقوط کردندو از این تعداد ۲ نفر با رساندن خود به دهانه های خروجی قنات نجات یافتند.

علاوه بر آن ۲ نفر از ساکنان محلی نیز برای نجات افراد باقیمانده وارد قنات شدند که به علت ریزش دوباره قنات یک نفر از آنان مفقود شد. 

‘ابوالفضل غلامی نارستانی’، ‘امین آبرومند کرابی’، ‘محسن بنسبردی’، ‘محمد همایی’، و ‘موسی الرضا غلامی نارستانی’ پنج کارگر مفقود شده این حادثه هستند، که هنوز پیکر ‘ابوالفضل غلامی نارستانی’،’محسن بنسبردی’، و ‘موسی الرضا غلامی نارستانی پیدا نشده است. عملیات نجات و پیدا کردن مفقودان این حادثه همچنان ادامه دارد.

این سایت در قبال این مطالب مسؤلیتی ندارد.

لینک منبع خبر

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.