از پذیرش فرهنگ مغایر با اصول انقلاب دوری شود

از پذیرش فرهنگ مغایر با اصول انقلاب دوری شود

سبزوار نیوز / امام جمعه موقت سبزوار گفت: مسئولان باید با حفظ هویت ملی و مذهبی از پذیرش فرهنگ غربی مغایر با اصول انقلاب دوری کنند.

به گزارش سبزوار نیوز حجت الاسلام صادق ابراهیمی در خطبه های نمازجمعه سبزوار با اشاره به گسترش مناسبات و روابط ایران با کشورهای جهان افزود: در این روابط حفظ اصول انقلاب اسلامی همچون فرهنگ اسلامی، استقلال و خودباوری باید مورد توجه مسئولان باشد.

وی با اشاره به مناظره نامزدهای انتخابات رئیس جمهوری آمریکا اظهار کرد: اهانت دو نامزد به همدیگر ناشی از فرهنگ غربی است که چهره واقعی دولتمردان آمریکا را نزد افکار عمومی جهان آشکار نمود.

وی گفت: کلینتون و ترامپ با اتهام های سیاسی، اقتصادی، اخلاقی و طرح موضوعات سقط جنین، هم جنس بازی، توهین به زنان، ارتباط نامشروع و حمایت از تروریست، نمونه ای از فرهنگ غیر الهی را در انظار جهانیان به نمایش گذاشتند. 

امام جمعه موقت سبزوار افزود: نخبگان و استعدادهای درخشان کشور باید در مرحله نخست با توجه به نیاز سنجی بومی و محلی، بستر های توسعه را فراهم کنند.

حجت الاسلام ابراهیمی اظهار کرد: سبزوار یکی از قطب های دانشگاهی و علمی شرق کشور است که باید موضوع پایان نامه دانشجویان در مرحله نخست به توسعه سیاسی، صنعتی، اقتصادی و کشاورزی این شهرستان اختصاص یابد.

وی گفت: وجود صدها روحانی سبزواری در شهرستان های قم و مشهد نیز می تواند فضای خوبی در وضع فرهنگی سبزوار ایجاد کند.

خطیب جمعه سبزوار همچنین با اشاره به انتخاب امام جمعه جدید سبزوار افزود: این مسئله موضوع طبیعی است و متصدیان امر، فردی را بر مبنای شایستگی انتخاب می کنند. 

این سایت در قبال این مطالب مسؤلیتی ندارد.

لینک منبع خبر

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.