برنامه راهبردی،عملیاتی توسعه شهر و شهرداری سبزوار ابلاغ شد

برنامه راهبردی،عملیاتی توسعه شهر و شهرداری سبزوار ابلاغ شد

 

سبزوار نیوز/ شهردار سبزوار از ابلاغ برنامه راهبردی،عملیاتی توسعه شهر و شهرداری در جهت نظام مند شدن اقدامات و فعالیت های شهرداری و شورا خبر داد.

به گزارش سبزوار نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری سبزوار، سید علی کوشکی در این رابطه افزود: برنامه راهبردی توسعه شهری پاسخی به نیاز مدیریت شهری در مورد تدوین برنامه‌ای فراگیر است، به گونه‌ای که بتواند در کنار برنامه‌های توسعه شهری متداول در کشور، مانند طرح های جامع و تفصیلی، که اغلب ناظر بر ساماندهی کاربری اراضی شهری است در چارچوبی علمی، به آینده محتمل توسعه شهر به شکلی هدفمند و با اتکا به مشارکت همه بهره‌وران بپردازد.

رئیس کارگروه برنامه راهبری شهر و شهرداری سبزوار اظهار کرد : این برنامه به دنبال اینست که ضمن تعیین سلسله مراتب تهیه و تصویب تا اجرا و پایش برنامه در دو سطح راهبردی و عملیاتی به فرایندی از برنامه ریزی دست یابد که تمامی رهنمودهای راهبری و جهت گیری های بلندمدت و میان مدت توسعه شهر از اسناد فرادست استخراج و در آن لحاظ شود یا درصورت نیاز تولید و به روزرسانی شود و چارچوبی برای تدوین برنامه راهبردی و عملیاتی شهرداری ارائه دهد به نحوی که به پیشنهادهای روشنی برای انجام تمامی فعالیت های شهرداری منجر شود.

اوهمچنین در زمینه ویژگی های این برنامه گفت: از ویژگی های ممتاز این برنامه می توان به تهیه سند راهبردی توسعه شهر به صورت فرابخشی و ترسیم آینده شهر و اتصال رهنمودها و پیشنهادهای راهبردی اسناد توسعه شهری به نظام بودجه‌ریزی سالانه شهرداری از طریق تعریف پروژه‌های سرمایه‌ای و فعالیت‌های مستمر به تفکیک سال‌های برنامه، در برنامه عملیاتی میان مدت و تعیین محل تامین اعتبار آن‌ها اشاره کرد.

شهردار سبزوار پیش بینی منابع مالی و درآمدهای شهرداری در سناریوهای مختلف، ارائه پیشنهادهای قابل اجرا در چارچوب‌ محدودیت‌های مالی، اداری و فنی و پرهیز از آرمان‌گرایی و داشتن قابلیت سنجش خروجی محصول و خدمت با استفاده از تعریف اهداف کمّی در سطح کلان و خُرد را دیگر ویژگی های این برنامه ذکر نمود.

وی قابلیت انعطاف پذیری عملیات با استفاده از امکان پایش و نظارت بر اجرا و بازنگری در برنامه‌ها با توجه به تغییرات شرایط محیط درونی و بیرونی و نظم بخشی به فعالیت‌های شهرداری و ایجاد هماهنگی بین بخش‌های مختلف درون سازمانی شهرداری را سایر ویژگی های عمده این برنامه برشمرد.

شهردار سبزوار گفت:  در برنامه راهبردی عملیاتی شهر و شهرداری کارگروه های تخصصی در شهرداری شامل کارگروه های شش گانه اجتماعی، فرهنگی، حمل و نقل و ترافیک، محیط زیست و خدمات شهری، مدیریت بحران ، شهرسازی و معماری و خدمات مدیریت می شود که هر کارگروه براساس شرح وظایف تخصصی با کارکردهای شهرداری در عرصه شهر و خدمات ارائه شده به شهروندان اقدامات لازم را انجام می دهند.

این سایت در قبال این مطالب مسؤلیتی ندارد.

لینک منبع خبر

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.