شرکت ۸٫۴ میلیون خانوار در سرشماری اینترنتی/ مهلت ثبت نام امشب پایان می یابد

شرکت ۸٫۴ میلیون خانوار در سرشماری اینترنتی/ مهلت ثبت نام امشب پایان می یابد

سبزوار نیوز / رییس مرکز آمار ایران گفت: شمار ثبت نام کنندگان در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن تا ساعت ۶ صبح امروز (سه شنبه) به ۸٫۴ میلیون خانوار رسید که ۲۸ میلیون و ۲۵۰ هزار نفر از جمعیت کشور را در بر می گیرد.

به گزارش سبزوار نیوز «امیدعلی پارسا» صبح سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: تاکنون ۱۶ استان از هدف تعیین شده در مشارکت عمومی برای سرشماری اینترنتی عبور کرده اند. 

به گزارش ایرنا، مهلت ثبت نام اینترنتی در سرشماری عمومی نفوس و مسکن ساعت ۲۴ امشب پایان می یابد؛ چنانچه ۳۵ درصد مردم در سرشماری اینترنتی مشارکت کنند، جمهوری اسلامی ایران در شمار کشورهای توسعه یافته به لحاظ آماری قرار می گیرد.

تاکنون ۳۳٫۶ درصد مردم در سرشماری اینترنتی مشارکت کرده اند و امید می رود که تا پایان امروز بتوان به نصاب مورد نظر رسید.

مرکز آمار ایران، ثبت نام اینترنتی هشت میلیون و ۸۸۱ هزار خانوار را هدف گذاری کرده و سهم هر استان نیز تعیین شده است.

پارسا اعلام کرد: اپراتورهای تلفن همراه از امروز اهدای دو گیگابایت اینترنت رایگان را به همه ثبت نام کنندگان در سرشماری اینترنتی آغاز کردند.

در همین پیوند، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران به خبرنگار ایرنا گفت: مراحل ثبت نام سرشماری اینترنتی با استفاده از سامانه های اپراتورها به طور کامل رایگان است و ثبت نام کنندگان پس از دریافت کد ثبت نام و اعلام آن به اپراتورهای تلفن همراه، هدیه اینترنت رایگان را دریافت می کنند.

«علی اصغر عمیدیان» افزود: هیچ دسترسی خارجی به اطلاعات سرشماری به دلیل استفاده از بستر شبکه ملی اطلاعات ممکن نیست.

به گزارش ایرنا، همه خانوارهایی که به شکل اینترنتی اطلاعات آماری خود را تکمیل کنند، از دو گیگابایت اینترنت رایگان بهره مند می شوند.

یک هزار نفر از افرادی که در سرشماری اینترنتی مشارکت کنند، با قرعه کشی از جایزه ۱۰ میلیون ریالی برخوردار می شوند که تاکنون ۶ دوره آن انجام شده است.

۵۰۰ جایزه ١٠ میلیون ریالی نیز برای مدیران مدارسی در نظر گرفته شده است که بتوانند خانوارهای دانش آموزان را به پرکردن اینترنتی سرشماری تشویق کنند.

مهلت ثبت نام اینترنتی در هشتمین دوره سرشماری نفوس و مسکن تا بیست و هفتم مهرماه تمدید شده است و پس از آن سرشماری حضوری از بیست و هشتم مهرماه به مدت یک ماه در سراسر کشور آغاز می شود.

بر اساس برنامه ریزی مرکز آمار ایران، از بیست و هشتم مهر تا بیست و هشتم آبان ماه هشتمین دوره سرشماری عمومی نفوس و مسکن به روش حضوری با استفاده از تبلت انجام می شود.

مرکز آمار ایران اعلام کرده است خانوارها پس از ثبت نام در سامانه اینترنتی، کد دریافتی را حفظ و هنگام مراجعه مامور سرشماری به در منزل آن را ارایه کنند تا دیگر به سرشماری حضوری نیازی نداشته باشند.

خانوارها می توانند در مدت تعیین شده اطلاعات خود را از طریق سامانه اینترنتی www.sarshomari95.ir ثبت کنند.

بر اساس پیش بینی انجام شده، نتایج اولیه سرشماری امسال یکم تا پانزدهم دی ماه و نتایج تفصیلی آن مرداد سال ۱۳۹۶ منتشر می شود.

این سایت در قبال این مطالب مسؤلیتی ندارد.

لینک منبع خبر

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.