لزوم ایجاد خط ویژه معلولان در اداره هاو اماکن عمومی جوین)

لزوم ایجاد خط ویژه معلولان در اداره هاو اماکن عمومی جوین)

رئیس اداره بهزیستی جوین گفت: از مسئولان شهرستان تقاضا داریم در همه ساخت و سازهای شهر، پیاده روها، اماکن عمومی و ادارات ، به ایجاد خط ویژه معلولان هم توجه داشته باشند.
“شبانی” در گفتگو با نسیم جوین  اظهار کرد: یادمان باشد معلولیت، محدودیت نیست و این افراد با وجود دارا بودن یک سری مشکلات، از توانمندی های بسیاری برخوردار هستند.
وی افزود: این افراد بیشتر از اینکه نیاز به دلسوزی داشته باشند، نیازمند حمایت، درک و پذیرش هستند.
رئیس اداره بهزیستی جوین با تاکید بر لزوم ایجاد خط ویژه معلولان در شهر، تصریح کرد: از مسئولان شهرستان تقاضا داریم در همه ساخت و سازهای شهر، پیاده روها، اماکن عمومی و ادارات ، به ایجاد خط ویژه معلولان هم توجه داشته باشند، تا این افراد بتوانند در این اماکن بدون کمک دیگران، تردد کنند.

شبانی تصریح کرد: نباید در واگذاری فرصت های شغلی، معلولین را دست کم بگیریم، چرا که هریک از این افراد دارای توانمندی های خاصی هستند.
وی در ادامه با بیان اینکه بیش از ۵۰درصد معلولان بینایی جوین سرپرست خانوار هستند، گفت: ۱۱۰نفر با معلولیت بینایی تحت پوشش اداره بهزیستی جوین قراردارند که ۶۷ نفر آنان سرپرست خانوار هستند.
رئیس اداره بهزیستی جوین ایادآورشدد: قراردادی با مرکز تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی سبزوار منعقد شده است تا غربالگری بینایی و کار تحقیقاتی در سبب شناسی معلولیت ها و به خصوص معلولان بینایی انجام شود.
شبانی در پایان به خدمات صورت گرفته به معلولان اشاره کرد و گفت: اداره بهزیستی هزینه ی تحصیل معلولان را تا مدارک عالی تقبل می کند و در حال حاضر ۳ نفر از نابینایان جوینی در مقاطع عالی در حال تحصیل می باشند.

این سایت در قبال این مطالب مسؤلیتی ندارد.

لینک منبع خبر

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.