تصمیم برای برداشتن بزرگترین موانع خیابان اصلی روستای برغمد

تصمیم برای برداشتن بزرگترین موانع خیابان اصلی روستای برغمد

طرح هادی:

با شروع مطالعه و اجرای طرح هادی روستای برغمد در سال ۱۳۸۰ اهالی و برغمدیهای مقیم تهران ضمن مشارکت در اجرای طرح هادی و کمک مالی به مبلغ ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان سبزوار به منظور ترسیم نقشه جامع و تعیین محدوده روستا,قدم اولیه جهت توسعه بافت مسکونی روستا برداشته شد.

لازم به ذکر است که از مبلغ ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال مشارکت اهالی,مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال توسط اهالی روستای برغمد با پرداخت میانگین هر خانواده ده هزار تومان با تلاش شورای اسلامی روستای برغمد و مابقی آن توسط برغمدیهای مقیم تهران با پیگیری عزیزانی همچون حاج علی حاج کاظم و علی برغمدی  جمع آوری و تحویل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سبزوار گردید.

طرح هادی روستای برغمد فقط با تلاش و همت خود اهالی بدون کمک مسئولین در ۳ فاز انجام گردید:

فاز اول: از بالای روستا تا مغازه قدیمی کربلایی شیخ علی

فاز دوم: از مغازه قدیمی کربلایی شیخ علی تا پایین ده

فاز سوم: مسیر همت آباد

اجرای فاز اول به دلیل تخریب شدن زیاد خانه های مسکونی با مقاومت اهالی مواجه نبوده و اهالی ضمن مشارکت در تخریب و بازسازی همکاری شایسته ای در این زمینه داشته اند.

اجرای فاز دوم از مغازه قدیمی کربلایی شیخ علی تا پایین ده مخصوصاً مسیر مسجد جامع تا حیاط حاج حسین علی محمد (تخریب مسجد و ۱۰ منزل مسکونی با درصد تخریب بالای ۵۰ درصد) مدت زمانی به طول انجامید و نهایتاً در سال ۱۳۸۳ با همت خود اهالی خصوصاً پیگیری و جدیت مرحوم حاج محمد حاج کاظم مرحوم حاج حسن استاد اسماعیل و علی برغمدی تخریب و بازگشایی گردید.

اجرای فاز سوم توسط اهالی همت آباد با مشارکت درتخریب , بازسازی و بازگشایی مسیر در سال ۱۳۸۵ انجام گردید در اینجا لازم است از پیگیری و همت اهالی همت آباد خصوصاً سید محمد حاج سید علی,حاج عباس محمد اسد وسایر عزیزانی که در اجرای طرح مشارکت داشته اند تقدیر و تشکر نماییم و همچنین یادی کنیم از مرحوم حاج محمد حاج کاظم که کلاً در اجرای طرح هادی تلاش زیادی داشته اند(جهت شادی روحش صلوات)

مانع اصلی (فاز دوم طرح هادی)

اجرای فاز دوم همانطور که قبلاً به عرض رسید به سختی انجام گردید.یکی از این موانع منزل سید محمود برغمدی است که که علیرغم گذشت ۱۰ سال از اجراى طرح بازگشایى نشده است.

با پیگیری و حمایت مالی دهیاری,شورای اسلامی روستای برغمد ، مدیر عامل مؤسسات بنی هاشم و حاج سید رمضان حاج سید حسین طی هماهنگی و توافق انجام شده با جناب آقای سید محمود برغمدی این مسیر در خرداد ماه سال ۱۳۹۴ بازگشایی گردید.

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.